Šola za starše

V Vrtcu Pedenjped v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana že nekaj let organiziramo srečanja,
imenovana Šola za starše.

Srečanja potekajo v obliki kratkih predavanj, delavnic in pogovorov. Trajajo približno dve uri in se odvijajo v popoldanskem času v prostorih vrtca.

K sodelovanju vabimo strokovnjake iz različnih ustanov, ki imajo veliko izkušenj pri delu s predšolskimi otroki in družinami. Starši ste vabljeni k aktivnemu sodelovanju, torej k zastavljanju vprašanj strokovnjakom, pa tudi k podajanju svojih razmišljanj in izkušenj.

Koledar srečanj

Vsa srečanja bodo potekala v enoti Pedenjcarstvo, Kašeljska cesta 125, 1000 Ljubljana in bodo trajala okvirno 1,5 ure.

1. srečanje: Radosti in pasti nove tehnologije
izvajalec: Miha Kramli
datum: 14. 10. 2019 ob 17.00

2. srečanje: Trma, problem ali razvojni korak?
izvajalka: Ursula Obreza
datum: 11. 11. 2019 ob 17.00

3. srečanje: Kako disciplinirati otroka – je discipliniranje res kaznovanje?
izvajalka: mag. Katja Rovšek Nikitovič
datum: 16. 1. 2020 ob 17.00

Udeležba je brezplačna.

deklica

Namen Šole za starše je pogovarjati se o pogostih vprašanjih v zvezi z razvojem in vzgojo otrok ter o dogajanjih, ki so zelo vsakdanja, pa so nam vendarle večkrat neznanka.

Želimo si tudi izmenjave mnenj in izkušenj o različnih vsakdanjih izzivih starševstva. Zato ste starši vabljeni k aktivnemu sodelovanju in zastavljanju vprašanj.