Praznični mesec bomo v vrtcu začeli z okraševanjem novoletne jelke in izdelavo voščilnic za naše najbližje. Vzgojiteljice bomo otroke razveselile z lutkovno igrico po zgodbi z naslovom Dve zvezdi (Helena Kraljič),  starejši otroci pa se bodo odpeljali v enoto Učenjak, kjer jim bodo vzgojiteljice zaigrale igrico Dedkove skrbi (4. 12.).

V drugem tednu bo sijalo. 10. 12. si bomo ogledali predstavo Jaka se odloči  v izvedbi gledališke skupine Sonček. 12. decembra  pa nas bo obiskal upokojenski pevski zbor Pošte Slovenije Sončki. Skupaj bomo zarajali in zapeli nekaj slovenskih ljudskih pesmi. Že naslednji dan, 13. 12., nas bo s košem polnim daril in dobrih želja razveselil  Dedek Mraz.

V tretjem tednu bo zadišalo po domačem čaju. 17. decembra bomo dedke in babice povabili na tradicionalno čajanko. 19. 12. bo potekala izmenjava igrač, ki jih otroci ne pogrešajo več – Unescov projekt: Stara igrača za novo veselje. Teden bomo zaključili s kinom pod zvezdami. Ogledali si bomo predstavo Lutkovnega gledališča Ljubljana Zvezdica zaspanka (20. 12.).

Čaroben mesec vam želijo otroci in vzgojiteljice  enote Pedenjškrat!